Kdo jsem

Jmenuji se Pavel Kučera a láska k fotografování architektury a přírody mě provází již od klukovských let. Když jsem vzal poprvé do rukou fotoaparát, fotil jsem pražská zákoutí, mosty, staré domy a snažil se zachytit náladu ponurých malostranských uliček. Digitální fotografie ještě neexistovala, vše jsem fotil analogově na kinofilm a doma pak vyvolával a zvětšoval...
Dnes fotím digitálně na profesionální bezzrcadlovkové kamery Sony řady A a zaměřuji se především na zakázkové fotografování architektury a interiérů. Fotím pro stavební firmy, designová studia, restaurace, hotely apod. Právě zde mohu uplatnit svůj přirozený smysl pro detail a trpělivost (například při čekání na nejlepší světelné podmínky).

Vytvářím také časosběrné videosekvence metodou intervalového snímání. Časosběrný dokument "Dolní Břežany a okolí", na kterém jsem pracoval 2 roky, získal první cenu v kategorii Video roku 2019 časopisu FotoVideo.

Mojí vášní je fotografování přírody, které může být občas velice dobrodružné. O některých mých zážitcích si můžete přečíst více v blogu "Příběh" na těchto stránkách.

Příležitostně organizuji foto-workshopy, kde se o své fotografické vědomosti rád dělím s jinými lidmi.

Ať už se ale jedná o jakoukoli oblast, které se v rámci fotografování věnuji, vždy se snažím odvést co nejlepší práci - MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST KLIENTA je pro mne na prvním místě!