Příběh fotografie

Fotografování je pro mne krásný koníček a fotografování přírody obzvlášť. Jediná věc, která je na tom někdy obtížná je ponocování nebo naopak brzké vstávání abych mohl zachytit přírodu v té nejlepší světelné náladě.

Někdy se na mých fotografických výpravách stane něco zajímavého, nějaká zvláštní okolnost nebo zažiji příběh, který doprovází vznik fotografie a dodá jí další rozměr. A právě o tyto foto-příběhy se s Vámi chci dělit formou krátkého článku.


Tentokrát se vydáme nad Štěchovice a zajedeme na vyhlídku Máj. Je z ní krásný výhled na vltavský meandr v místě, kde bývaly Svatojánské proudy. Dnes bude příběh fotografie o dobrém plánování a velké trpělivosti.

Skrýš

12.11.2019

Na okraji obce Dolní Břežany roste v poli překrásný dub a je škoda, že není veden jako památný. Proč je tak krásný? Je prostě neuvěřitelně fotogenický - má nízký kmen, ohromnou širokou a pravidelnou korunu, svoje spodní větve majestátně rozprostírá až k zemi a o jeho kmen je opřený dřevěný žebřík posedu. Nějaký čas jsem kolem něj projížděl a chodil...