Příběh fotografie

Fotografování je pro mne krásný koníček a fotografování přírody obzvlášť. Jediná věc, která je na tom někdy obtížná je ponocování nebo naopak brzké vstávání abych mohl zachytit přírodu v té nejlepší světelné náladě.

Někdy se na mých fotografických výpravách stane něco zajímavého, nějaká zvláštní okolnost nebo zažiji příběh, který doprovází vznik fotografie a dodá jí další rozměr. A právě o tyto foto-příběhy se s Vámi chci dělit formou krátkého článku.


Dnešní příběh bude návratem do minulosti. Psal se rok 1991, kdy jsem jako vysokoškolský student pobýval rok na jedné "college" kousek od města New York. Do města jsem jezdil o víkendech poměrně často, abych nasál atmosféru tohoto "pupku světa".

Dnes se opět podíváme na jednu noční fotku. Na začátku prázdnin jsem se vydal k přehradě Orlík, na další krásnou vyhlídku na meandr Vltavy. Předpověď počasí byla ideální a tak by mě neměl tentokrát překazit plán ani žádný mrak. Napřed jsem měl v úmyslu nasnímat "star trail" ale když jsem začal detailněni plánovat za pomoci astronomických aplikací...

Je to zvláštní ale zatím všechny uveřejněné fotky v této sekci jsou černobílé. Rozhodně to není pravidlem - dělám převážně barevné fotky - ale nějak se to teď sešlo. Nicméně, černobílé fotky mám moc rád. Mají své velké kouzlo a dovedou vyjádřit ohromné drama. A právě o drama a tajemno dnes půjde především.

Sněžka

30.11.2019

Vím, vím, vím ... asi si říkáte, že tohle není nějaká zváštní a ojedinělá fotka. Máte celkem pravdu. Takových záběrů jsou opravdu miliony. Nicméně, ne úplně z těch samých míst a v tuto hodinu. Začněme ale popořádku.